Park linowy Skarbka

Park linowy Skarbka

Odległość od Wilnature Bałtów: 500 m

W sercu Puszczy Iłżeckiej, na terenie dawnego kamieniołomu, zbudowano największy park linowy w Polsce. Na terenie parku znajduje się 12 tras o łącznej długości 2800 metrów, a każda z nich charakteryzuje się innym stopniem trudności i różnorodnością przeszkód. Nad bezpieczeństwem gości czuwa kadra wykwalifikowanych instruktorów, którzy chętnie wyszkolą i pomogą w trakcie pokonywania tras.

Trasy o różnym poziomie trudności

Trasy są oznaczone kolorami i podzielone według poziomu trudności. Najłatwiejsza do pokonania to trasa Żółta o długości 150 m z 17 przeszkodami, najczęściej dedykowana dla małych dzieci. Najbardziej wymagająca to trasa Złota Extreme o długość 220 m z 27 przeszkodami i jest przeznaczona dla osób, które pragną ekstremalnych wrażeń na wysokości. Na każdej z tras znajdują się różne typy przeszkód: ruchome mosty, ścianki wspinaczkowe, tyrolka i wiele innych.

Trasy dla dzieci

Park można odwiedzać z dziećmi już od 3 roku życia i dla nich przygotowana jest specjalna Trasa Malucha – Siatkowa mająca długość 75 m i posiadająca 10 przeszkód. Siatka zawieszona jest bardzo nisko and ziemią, więc rodzic może być w stałym kontakcie z dzieckiem.

Inne atrakcje parku linowym Skarbka

Diabelskie wahadło

Ekstremalny skok wahadłowy na elastycznych linach z wysokości 11 metrów? Czemu nie! Uczucie, które towarzyszy podczas skoku można porównać do bujania na ogromnej huśtawce lub latania wraz z chwilową utratą grawitacji. Jest to jedyna taka atrakcja w województwie świętokrzyskim.

Ścieżka dydaktyczna

W parku znajduje się również geologiczno-historyczna ścieżka dydaktyczna, podczas której można dowiedzieć się w jaki sposób wydobywano i przetwarzano wapień oraz jak wyglądał ten teren 155 milionów lat temu. 

Strzelnica

Prawdziwą gratką dla miłośników strzelectwa, którzy chcą się sprawdzić w oddawaniu strzałów do ruchomych tarcz, może okazać się wizyta w znajdującej się na terenie Parku strzelnicy. Posiada ona w swoich zasobach wierne repliki prawdziwych modeli broni palnej.